Poznaj nas

Początki IDC

Spółka Ice Day Cream  (IDC) została utworzona w 1988 roku w Rzeszowie, bazując na wieloletnim doświadczeniu jej założycieli w branży cukierniczej. Od początków swojej działalności spółka zajmowała się produkcją i dystrybucją mieszanek lodowych oraz innych wyrobów na potrzeby cukiernictwa. Na początku lat 90. IDC zaopatrywała kilkadziesiąt lokali na terenie Polski, Ukrainy oraz Słowacji, będąc liderem w regionie. Ważnym wydarzeniem były przenosiny do nowo wybudowanego zakładu produkcyjnego w Miłocinie koło Rzeszowa w 1991 roku.

IDC dostarczało mieszanki do wszystkich popularnych rodzajów lodów. W latach 90. w Polsce były to lody włoskie oraz lody tradycyjne. Pod koniec lat 90. popularność zdobyły lody amerykańskie, tzw świderki, sprzedawane jedynie w Polsce.

Firma stale poszerzała ofertę oraz poszukiwała nowości i analizowała trendy rynkowe.  Jednym z wniosków była zauważalna różnica pomiędzy lodami z automatu sprzedawanymi w Polsce oraz tymi, popularnymi na Zachodzie. Różnica tkwiła przede wszystkim w używanych surowcach - w Polsce mleko było zastępowane tanimi zamiennikami, takimi jak serwatka w proszku i modyfikowane tłuszcze roślinne, tzw. tłuszcze trans. Są one stosowane także w barach typu fast- food.

Prace nad nową recepturą rozpoczęły się pod koniec lat 90., a jej efekty były testowane w naszym firmowym lokalu w Rzeszowie. Dzięki wytrwałości i nieustannym dążeniu do poprawy jakości, udało się stworzyć unikatowy na polskim rynku produkt na bazie prawdziwego mleka, o kremowym, pełnym smaku, tzw. lody skandynawskie, które szybko zyskały popularność.

Obecnie poza siecią franczyzową Mr Milky- lody z prawdziwego mleka, Ice Day Cream jest producentem oraz dystrybutorem koncentratów do lodów włoskich, amerykańskich, tradycyjnych oraz do jogurtów mrożonych. Ponadto zajmuje się doradztwem w zakresie maszyn do lodów. Wciąż analizuje trendy i obserwuje zmiany zachodzące na polskim rynku  i wśród konsumentów i stara się do nich dopasować.

Początki Mr Milky

Choć sprzedaż lodów skandynawskich w naszym punkcie była prowadzona od lat i posiada bogatą tradycję, marka Mr Milky – lody z prawdziwego mleka powstała dopiero w 2014 roku. Jest ona odpowiedzią na potrzeby rynkowe i ułatwia klientom znalezienie naszych produktów. Dzięki marce Mr Milky jesteśmy w stanie szybciej się rozwijać, powielając sprawdzone schematy, a nasi klienci mogą cieszyć się z takiej samej, wysokiej jakości, gdziekolwiek się znajdują. Mr Milky to gwarancja naturalnych składników, świeżych owoców i prawdziwego mleka. Wszystkie nasze produkty są wytwarzane w naszym zakładzie w Miłocinie koło Rzeszowa, natomiast sieć franczyzowa jest obsługiwana przez biuro w Warszawie.

Przy tworzeniu Mr Milky dużą wagę przywiązywaliśmy zarówno do produktu jak i wizerunku marki.  W ten sposób powstała nowoczesna marka, która jest. Obecnie sieć rozwija się bardzo dynamicznie, planując otwarcia nowych punktów w Polsce oraz ekspansję międzynarodową. Na koniec 2015 roku planowane jest otwarcie pierwszego lokalu zagranicą w mieście Muskat w Omanie. Młody, dynamiczny zespół, który zarządza siecią, szybko reaguje na zmiany zachodzące na rynku  i stale ulepsza ofertę, aby była ona zawsze dopasowana do współczesnego konsumenta.kierowana do młodych, aktywnych osób, poszukujących zdrowego deseru w przystępnej cenie. Nasze lokale to nie tylko punkty sprzedaży naszych zdrowych deserów na bazie mleka, owoców, i najlepszej czekolady. To przede wszystkim niezwykłe przeżycie i miejsce spotkań osób wyznających te same wartości.

Brand hero

szkicMrMilkyNasz brand hero Mr Milky jest uosobieniem wartości jakim jesteśmy wierni. Jest on typem wyluzowanego coacha. Wszyscy go lubią, bo to fajny gość - z nim zawsze jest ciekawie. Jego kolorowa przeszłość sprawia, że ma duży bagaż doświadczeń, dzięki czemu posiada też znajomych z różnych, nieraz bardzo dziwnych kręgów. Wagary, romanse, podróże, szalone projekty, które raz wypalały, raz nie... Australia - nieudany biznes ze sklepem surferskim, NYC Brooklyn - wokalista niszowego zespołu indie, Paryż - organizator zawodów dla deskorolkowców, Sycylia - toksyczne małżeństwo z dziedziczką podupadłego rodu i lokalnej fortuny, Londyn - pracownik agencji reklamowej i wiele innych...

Jak każdy rozsądny człowiek, zdaje sobie sprawę, że nie warto jadać świństw. Niezdrowe, sztuczne składniki odkładają się później w organizmie, a tego przecież nikt tak naprawdę sobie nie życzy. Lody może nie są podstawą zbilansowanej diety, ale dają przyjemność, której pozbawiłby się tylko masochista. Poza tym lody zawierają wapń, jeśli - oczywiście - są zrobione z mleka.

Misja

 Misją Mr Milky jest dostarczanie zdrowych deserów w przystępnej cenie w dogodnych lokalizacjach. Chcemy złamać monopol na niskiej jakości lody z automatu i nie zawsze świeżych lodów tradycyjnych (z kuwet), dzięki ofercie świeżych, wysokiej jakości lodów i deserów oferowanych w miłej atmosferze. W naszej firmie nie chodzi tylko o sam produkt ale o zapewnienie naszym konsumentom niezapomnianego przeżycia.

W Mr Milky budujemy nowoczesną markę, nie zapominając o tradycji i doświadczeniu Ice Day Cream, rodzinnej firmy, która od dwóch pokoleń bezkompromisowo dba o jakość swoich produktów. Nasz zespół tworzą ambitni, zaangażowani pracownicy, starający się połączyć tradycje z nowoczesnością i wyjść naprzeciw potrzebom  współczesnego konsumenta. Dzięki temu nie tylko podążamy za trendami, ale także wyznaczamy nowe kierunki rozwoju.